Дмитрий Волков

Обозреватель телеканала "Украина"

Топливо из отходов, марсианские собаки и замедленное старение. 3 главные новости науки (укр.)

18 января, 16:19

Я виділю лише три новини з наукових терен, які вразили мою уяву минулого тижня. Але ж всі вони пророкують нам неймовірне майбутнє!

В Японії вчені придумали спосіб переробки пластикових відходів в паливо і віск

Реклама

Якщо все так, як розказують японські вчені, то скоро наші бомжі помчать соціальними ліфтами на саму вершину суспільства. Адже вони знають, де найбільші сховища пластикового сміття. А воно стане вже не сміттям, а сировиною для видобутку палива і парафіну!

У популярному науковому видані "ScienceDirect" вийшла стаття, що розпочинається словами, які вселяють мені світлу надію на очищення планети від полімерного сміття:

"Представлена нова низькотемпературна каталітична переробка відходів поліолефінових пластиків до цінних хімікатів, таких як рідке паливо і парафіни, за допомогою гетерогенного каталізатора".

Сьогодні технологія переробки пластику занадто дорога – не вигідна. Дуже великі затрати енергії потрібні, щоб набрати температуру від 300 °C до 900 °C. Японці ж пропонують за допомогою спеціального каталізатора Ru/CeO 2 переребку за температури 200 °C.

Дослідники обробили пластмасові відходи каталізатором, отримавши 92% корисних матеріалів, включаючи 77% рідкого палива і 15% парафіну. Чуєте, як горілий пластик починає пахнути великими грошима?

Вчені розробили нову стратегію генної терапії для уповільнення старіння

Реклама

Пенсія може трохи розтягнутись, якщо підкорегувати собі механізм управління старіння клітин. Самому довелось перечитати кілька разів це речення. Але ж старіння нікому не в радість. ВООЗ визнав старіння хворобою. От вчені і взялися встановлювати причину виникнення цього всеохоплюючого недугу.

В тренде
Байден "понизил" Россию: больше не главный геополитический противник XXI века

Нещодавно дослідники з Китайської академії наук пролили нове світло на регулювання процесу старіння. Дослідники провели повногеномний скринінг стовбурових клітин людини на основі CRISPR/Cas9 і ідентифікували понад 100 генів-кандидатів, які сприяють старінню. А якщо щось на щось впливає, значить, можливо зменшити або збільшити вплив. Коротше, знайшли вони більш-менш внятний механізм. Як пригнічують цих негарних кандидатів, ви можете прочитати тут.

NASA презентувало роботів-собак, що мають вивчати печери на Марсі

Роботи Boston Dynamics зі штучним інтелектом будуть маневрувати в печерах червоної планети в пошуках чогось цікавенького.

Так, в мене теж питання, звідки взялись печери на Марсі. На це питання і будуть шукати відповіді роботи моделі Spot.

Їх, значіть, обладнали Au-Spot мережевими датчиками і програмним забезпеченням, щоб вони могли безпечно і автономно сканувати, орієнтуватися і картографувати навколишнє середовище. Вчені заявили, що нові роботи – спритні та стійкі. За допомогою датчиків уникають перешкод, мають здатність вибирати між кількома шляхами і створювати віртуальні карти закритих тунелів і печер.

Ефективність традиційних марсоходів обмежується в основному рівними поверхнями. Це заважає дістатися в цікаві наукові регіони Марса, так як для цього необхідно перетнути нерівну місцевість або спуститися під землю. Нові роботи підходять для таких викликів – навіть якщо вони впадуть, то зможуть знову піднятися і продовжити рух.

Реклама

"Робот-собака" Au-Spot приблизно в 12 разів легший традиційного космічного всюдихіда і переміщається набагато швидше, під час випробувань досяг швидкості ходьби – 8 км на годину. Для порівняння: марсохід Curiosity котиться вздовж поверхні Марса зі швидкістю 0,14 кілометрів на годину. Реально, як черепаха.

Подпишись на наш telegram

Только самое важное и интересное

Подписаться

Реклама

Читайте Segodnya.ua в Google News

Реклама

Новости партнеров

Загрузка...

Новости партнеров

Загрузка...
загрузка...
Хочешь быть в курсе последних событий?
Подпишись на уведомления. Показываем только срочные и важные новости.
Хочу быть в курсе
Я еще подумаю
Пожалуйста, снимите блокировку сообщений в браузере!

Нажимая на кнопку «Принять» или продолжая пользоваться сайтом, вы соглашаетесь с правилами использования файлов cookie.

Принять