Віталій Квітка

Автор:
Маленький антикремлівський ювілей: два місяці без "соц-Росії"

Маленький антикремлівський ювілей: два місяці без "соц-Росії"

мнения

16 Июля 2017, 13:41

16 травня 2017 року президент України, здається, поклав край цьому виду інформаційних озброєнь, видавши указ про заборону россоцмереж. Система заборон, переслідувань, перепон, цензур тощо  – не найкращий спосіб виростити інтеліґентного, щирого та свідомого українського патріота. Тому що колись ми мріяли про відкритий світ. Про скасування заборон. Про досягненість людини на іншому кінці планети, та ні, хоча б на тому кінці області завдяки миті – а не годинні простоювання в черзі перемовного пункту з мідним жетончиком у руці. Інтернет, а згодом соцмережі, однією з перших для багатьох із нас стали Однокласники чи Вконтакте, спочатку допомагали надолужили цю замкненість у самих собі. Вони стали незамінним чинником нашого існування – іноді додатком до "Доброго ранку" чи вранішньої кави. Але якщо правда, що інтернет – павутина, то в ній мають існувати павуки. Як написав Макс Кідрук у своїй книзі "Небратні": "На початку 2000-х Україна зависла поміж двох світів, прагнучи до цінностей західного світогляду, однак не позбувшись особливостей східного". 2014 року настав час, коли російські павуки неприховано полізли з усіх мереж та щілин. Почалася наймасштабніша й найневидиміша з воєн – доба гібридної війни, в якій роль соцмереж не остання.

Молоді леви, за якими нам не встигнути, або Дай, молодосте, крила!

Молоді леви, за якими нам не встигнути, або Дай, молодосте, крила!

мнения

24 Июня 2017, 14:40

Поняття молоді та її вікових рамок залежить від культури, традицій та, власне, самопочуття. Зустрівши на пляжі стрункого засмаглого 50-річного мачо Н. чи сивочолого дідуся М., який бадьоро гомонить з підлітками, що активно смокчуть жуйку, перш ніж взятися до штурму баскетбольного кільця, важко не визнати Н. та М. за представників покоління "вічної молодості". І однак у суспільстві ми звикли рахувати курчат по осені, а людей – за віком. Двісті років тому тридцятип`ятирічний аристократ все ще рахувався "молоддю", сьогодні спеціаліста цього ж віку навряд чи приймуть на кваліфіковану роботу без "волохатої лапи". Нині ми дискутуємо, встановлюючи нижню межу молодості в 14-16 років, верхню — між 25 і 30-ма. І все одно молодь і молодість багато в чому визначає потенціал громади, символізуючи якщо не її розвиток чи здобутки, то неодмінно вектори, якими рухатиметься держава.

Як зберегти архітектуру безпеки в Європі

Як зберегти архітектуру безпеки в Європі

мнения

5 Февраля 2017, 07:58

На стан безпеки Литовської Республіки особливо негативний вплив мають дії Російської Федерації, що порушують міжнародні правові норми та руйнують архітектуру безпеки в Європі. Агресія проти сусідніх держав, анексія Криму, сучасне озброєння РФ, розташоване біля кордонів Литовської Республіки та інших країн, великомасштабні наступальні навчання, вміння використовувати внутрішні проблеми східних країн-сусідів Литви, а також готовність до застосування ядерної зброї проти тих країн, які її не мають, є викликом для безпеки Литовської Республіки та всієї євроатлантичної спільноти. Ці фактори  впливатимуть на безпеку країни не тільки в короткостроковій, а й у довгостроковій перспективі.