Як наростити ВВП України за рахунок науки: експерт озвучив "рецепт"

20 травня 2019, 12:54

Євгенія Давиденко

Керуючий партнер інноваційного парку UNIT.City Максим Бахматов розповів про те, як Україні стати країною інноватором

Думка про те, що Україна повинна переорієнтуватися з постачальника сировини на експортера продукції з вищою доданою вартістю, не нова. Для цього потрібно стимулювати впровадження інновацій у промисловість. Мабуть, найбільш відкрита до світових трендів – вітчизняна галузь ІТ, частка якої у ВВП країни зростає. Однак і її розвиток не повинен пускатися на самоплив. На це звернув увагу під час виступу на форумі "День інновацій" Максим Бахматов, керуючий партнер інноваційного парку UNIT.City.

"[Нашим резидентам, айтішникам] не вистачає фундаментальних досліджень, тому що, безумовно, якщо у тебе немає потужностей для розрахунків, то ти не можеш займатися такими питаннями, як штучний інтелект. Тому що все будується на потужностях – їх потрібно купувати у Amazon, Microsoft, Google – це коштує дуже дорого", – сказав він.

На його думку, саме якісні фундаментальні дослідження, що проводяться університетами, академією наук, здатні допомогти в розвитку індустрії ІТ.

"Якщо ж порівняти нашу ситуацію з тими ж дослідженнями в Штатах, в Європі або Ізраїлі, – це абсолютно інша історія і зовсім інша глибина досліджень, – сказав Бахматов. – Коли в одній компанії в Ізраїлі з 40 осіб половина – кандидати наук або доктори з усього світу! Яка концентрація умів в одній компанії!"

В цілому займатися галуззю IT має не держава, вважає фахівець.

"Розвиток інновацій потрібно довірити приватним компаніям, як це було зроблено в Південній Кореї: там були створені гігантські холдинги – Samsung, LG і на них поклали розвиток інновацій за державної підтримки, за підтримки експортного бізнесу, підприємництва", – зазначив співрозмовник.

Реклама

Але держава, переконаний Бахматов, має забезпечити дотримання прав громадян, зокрема справедливе правосуддя і боротьбу з корупцією, а також доопрацювати законодавчу базу таким чином, щоб вона стимулювала розвиток підприємництва, а не навпаки.

Раніше ми писали про ініціативу законодавціввиділити в окрему податкову групу IТ-працівників, які зареєстровані як фізичні особи-підприємці (ФОП) і підвищити їм податки вдвічі з 2025 року.

В цілому ІТ-фахівці з розумінням поставилися до пропозиції збільшити податки.

Також в Україні намагалися змінити шкалу нарахування ЄСВ – єдиного соціального внеску. Однак запропоновані варіанти так і не знайшли відображення в Податковому кодексі і держбюджеті на 2019 рік:

Реклама

Якими розробками може пишатися Україна, можна почитати в нашій публікації "Зроблено в Україні: найцікавіші і новаторські мобільні додатки наших розробників"

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти