Спецтема

Коронавірус NEW: штам Дельта

20 липня 2021 20:30

"Дельта"-варіант коронавірусу вже в Україні. Новий штам вірусу виявили у матері і дитини, які повернулися в Україну з Росії.

Реклама

Саме цей варіант викликав жахливу хвилю захворюваності в Індії. Цей штам швидко витісняє інші, і в 92 країнах світу він вже став домінуючим, повідомляють у ВООЗ. На сьогоднішній день ідентифіковано наступні штами коронавируса:

  • Альфа
  • Епсілон
  • Бета
  • Гамма
  • Дельта

Коронавірус "Дельта" косить росіян. У РФ фіксують все нові рекорди смертності. Лікарі прогнозують, що саме звідти індійський штам може вразити Україну. Тим часом в Центрі імені Гамалії, де розробили вакцину "Супутник V" вже офіційно визнали, що її ефективність проти цього варіанту вірусу значно нижче – приблизно в 2,6 рази. У той же час ефективність вакцин Pfizer і Moderna проти "дельта"-штаму оцінюється в 88%.

Влада Львова ухвалила рішення посилити карантинні обмеження і збільшити кількість вакцинацій на тлі поширення штаму коронавірусу "Дельта". Там не чекають на посилення карантину на національному рівні.

Більш того, штам "Дельта" вже мутував в "Дельта +" – можливо, ще більш агресивну форму. Є побоювання, що мутація в поєднанні з іншими особливостями варіанту "Дельта" може зробити його більш заразним і стійким до вакцин.

Останні новини

Більше новин

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти