Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

Що робити, якщо банкомат "зажував" банківську карту або не видав гроші

27 липня 2017, 11:20

Олександр Литвин

События на ТК Украина

Куди дзвонити, коли повернуть і що говорити

Банківськукартуможназнайтивгаманціпрактичнобудь-якогоукраїнця.І,яксвідчатьрезультатидослідженнякомпаніїGfK,90%власниківкарт,отримавшизарплатуабопенсію,йдутьдобанкоматузнімати"готівку".Сайт"Сегодня"з'ясував,щоробити,якщобанкоматзажувавбанківськукартуабоне видавгроші,алесписавкоштиз рахунку.

Що робити, якщо банкомат "з'їв" карту

Банкоматможевилучитикарту"спеціально",якщоїївласникввівнеправильнийпін-кодвідтрьохдоп'ятиразівпоспіль,простозабувкартувапаратіпіслязакінченняопераціїабожубанкуєпідозра,щокартку було викрадено.Такожбанкоматможе"проковтнути"картучерез раптовевідключенняелектрики,неправильнеобслуговуваннябанкоматуабонаапаратішахраямивстановленоспеціальний пристрійкардрідер,якакрадеінформаціюзкарти.

Реклама

Інодібанкоматипоказують,з якої причиникарту"з'їли".Наприклад,намоніторіможез'явитьсяповідомлення:"Card is retained"(картавилучена)абоспеціальнікоди."04"-вилученнябезпричини,"41"-картабулазагубленаабо"43"-картабулавкрадена.Впершучергуможнаспробуватинатиснутикнопку"скасування"набанкоматі.Якщоце недопоможе,вартозателефонувативколл-центрубанкуабовкомпанію,якаобслуговуєбанкомати.Номертелефонуповиненбутирозміщенийнасамомубанкоматі.

У такійситуаціїкарту"звільнять"відбанкоматупід часінкасації.Якщобанкоматзнаходитьсянедалековідвідділеннябанку,вартозвернутисябезпосередньовбанк.Можливо,співробітникможеприскоритипроцес"повернення".

Післятого,якбанк"зажував"карту,наступнийклієнтможеним скористатисябезбудь-якихпроблемішкодидля"з'їденої"карти.Томустоятибілябанкоматудоти,покикартане повернеться,немаєсенсу.Алеійтидотого,якподзвониливбанк,не варто.Під часрозмовизоператоромпотрібноуточнити,колиідеможнаповернутикартуіякі документипотрібнопринестизсобою(швидше за все-паспорттаІПН).

В тренді
Коронавірус проник до 43 країн: всі подробиці епідемії, онлайн-карта поширення
Насайтіодногозвеликихукраїнськихбанківйдетьсяпро те,що"з'їдену"картуможнабезкоштовновідновитивбудь-якомувідділеннібанкувтойжедень.Іншібанкистягуютьоплатизавідновленнякарти.

Що робити, якщо банкомат не видав гроші

Якщобанкоматне видавкошти,алеприцьомувонисписалисьз рахунку,потрібновпершучергузателефонувативбанкіописатиситуацію.Такаситуаціяможевиникнутиякчерезтехнічний збій,такі через проблеми зізв'язком,електропостачанняміт.д.Залежновідбанкугрошіможутьповернутинарахунокпротягом24годинабожпіслярозслідування.Операторколл-центрубанкуповиненвідповісти,колибудерозглянуто звернення.

Якщобанкне можевизначити, чи дійсноклієнтне отримавкошти,підтвердитицісловаможетількиінкасація.Якщовиявиться,щовбанкоматікоштівбільше,ніжповиннобути(зурахуваннямсписаних,але невиданихкоштів),грошіповинніповернутиклієнтубанку.ЮристОлександрПлохотнікрадитьзвернутисявбанкзписьмовим зверненням,однак,багатофінансових структурприймаютьзверненняіпотелефону.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...