Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

Як Нацбанк збирається зміцнювати гривню

1 вересня 2014, 08:05

Олександр Панченко

НБУ уклав з найбільшими банками джентльменську угоду про те, що вони продадуть пару мільярдів доларів і при цьому не будуть занадто "задирати" курс

/ Фото: Григорій Салай

За вихіднігривнязміцниласяна20копійокпри продажу(до13,84грн/$) іна10(до13,43)при покупці.Нагадаємо,історичниймаксимум -14,29грн/$,був досягнутийу четвер, 28серпня.

АлепіслятогоякглаваНБУВалеріяГонтарєва(до речі,прес-службаНацбанкуофіційноспростувалачуткипро те,щоГонтарєваподалау відставку)провелавп'ятницюнарадуз керівниками найбільшихбанків,наякійдосягнутоджентльменську угодупро те,що доларнаміжбанку небудепропонуватисядорожче13грн,бакстрохи подешевшав."Курсгривнізавдяки консолідованійпозиціїбанківського співтовариствавнайближчідні можезміцнитисядо 12,5-13грн/$",-повідомляєпрес-службаНБУ.

За словамипрезидентаУкраналітцентраОлександраОхріменка,нанарадідомовилися,щобанкивиставлятьна початку вереснянапродаж близько$2 млрд(зараз- $20-30млнна день),щоб збитиажіотаж."Ціадмінзаходизміцнятьгривнюдо13-13,2грн/$,алемаксимумнамісяць,такяку банківнемає стількивалютинапродаж, щобпогаситипопитнанеї.Крімтого,заразбагато вкладниківне продовжуютьдоговоруповалютних депозитах,азабираютьготівку,-сказавнамОхрименко.-ЯкщоАТОпродовжуватиметься,курсзновупоповзевгору".

АналітикМЦПДОлександрЖолудьвважає,щозамісяцьситуаціюполіпшатьяк отриманнятраншуМВФ($1,4 млрд),такіхоч невелике,але збільшенняпродажувалютиекспортерами,які,за рішеннямНБУ,з 21 серпнязобов'язаніпродаватинаміжбанку100%виручки.Тоді,на його думку,миотримаємодоларпо12,5грн.Алебагато чого будезалежативід ситуаціїнасходікраїни.[LINKED_ARTS]

В тренді
Коронавірус в Україні: карта захворілих по регіонах на 26 травня

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...