Як поводити себе в дорозі на відпочинок, щоб не було потім болісно боляче

8 серпня 2014, 04:56

Олександр Панченко Олександр Панченко

Досвідчені туристи радять все своє носити з собою, дивитися в обидва, не лізти, не знаючи броду і проявляти "туристичну солідарність"

 У поїзді краще мати свій посуд і не ходити по вагону

 У поїзді краще мати свій посуд і не ходити по вагону

Нинішнійвідпускний сезоннезвичайний дляукраїнців: за данимиАЛТУ,скоротилася кількістьтурівякзарубіж,такіпокраїні-через кризуіневпевненістьузавтрашньому днібагато хто неможе і не хочевитрачатигроші.

ІншіперейшлинавідпочиноквсерединіУкраїни:якрозповіланамдиректор невеликоїфірми"Полечу,кудихочу"АннаКолкова,зараз популярніавтобуснітуридо Львова, Києва,позамках Поділля,наШацькіозера.

ВтратаКримуібензин, що здорожчав, напорядокскоротиликількістьавтомобілістів,що їдутьнавідпочиноквпівденному іпівденно-західному напрямку,відзначаютьвпрес-службіДАІ,як наслідок,сталоменшеДТП.АлеавтотуристиїдутьвКарпати,наАзовськеморе,вОдеськуіМиколаївськуобласті.

На жаль,післяанексії Кримупрактично немаєподорожуючих навідпочиноквсерединікраїнилітаками-дорогоі недаєвідчутноговиграшуза часом.Длятого,щобдороганавідпочинокбулакомфортноюібезпечною,незалежновідтого, якимвидомтранспортувиїдете,вартодотримуватися нескладних правил.Про нихнамрозповілиАннаКолкова,досвідченийавтомобілістКостянтинКінбурн,провідникзбагаторічнимстажемТамараТютюнникі лікар-терапевтЕдуардМихайлов.Поїзд: беремокружкуітапки   Візьмітьз собоютапочки,кухольдляводи(кращеметалеву,вона нерозіб'ється),ложку,ніж абонабіродноразовихприладів,включаючисерветки.Пам'ятайте,щовпластиковістаканине можналитиокріпз титану,вонирозплавлятьсяпрямовруках.

   У поїздіне ходітьбосоніж ібезшкарпеток,можнапідхопитигрибковуінфекцію, насамперед уплацкартнихвагонах.

   Не сперечайтеся зсусідамипокупе,особливопро політику,можнанарватисянанеадекватногоспіврозмовника,і настрійбудезіпсовано.

   Не грайтевкартита іншіазартні ігри знезнайомимилюдьми,є великийризикзустрічіз картковимишулерами.Кращийспосібвідмови -не вмію,не цікаво.

    Навітьвнутрішнізапоривкупезлодіїуміютьвідкривати,тому документиіцінні речів дорозітримаєтеврундукупід нижньоюполицею.Якщодісталасяверхня полиця,найпростіший спосібїхзберегти -загорнутисумочкузцінностямив одяг інанічпокласти підподушкуближчедо стінкикупе.Квитки тадріб'язок надорожнівитрати відразупокладітьтак,щобвонибулизверху.

   Якщоїдетеудвох- постарайтесявзяти квиткинаоднунижнюіоднуверхнюполицю.Цим визабезпечитесобіособистий простірвідтих,комудісталисябверхнімісця.

РекламаЛітак: п'ємоводуімажемоніс   Приїжджайтеваеропорт неменшніжза 2години довильотуу зв'язку зжорсткістю заходівбезпеки черезАТО.

Не берітьвручнупоклажузабороненізаміжнароднимиправиламидо провезеннязброю,будь-якіаерозольнібалончики,колючо-ріжучіпредмети,втому числіманікюрнінабори-заборона дієінавнутрішніхрейсах.Інавпаки – нездавайтевбагажапаратуруі гаджети,їх можутьпошкодитиабовкрасти.

  Серйознапроблема- зневоднення,бовлітакувологістьповітря,як у пустелі- близько10% (нормальна -не нижче50-60%).Щоб його недопустити,пийтеводу- не менше200млчерезкожну годинупольоту,її зазвичайдаютьстюарди.Обличчя іочіпротирайтевологою хусткоюабосерветкою.

   Передпольотомприймітьаспірин,вінзменшитьв'язкістькрові (через перепадтискувкрові можеутворитисятромб).Відалкоголю,кавикращевідмовитися,вонипідсилюютьзневоднення.

   Змастітьніздріоксоліновоюмаззю(щепідійдевазелінабо звичайнерослинне),це будебар'єромнашляхуінфекціївідпасажирів, які чхають.

   Лікарі нерадятьлітативагітнимпісля35-го тижня ітим,хтоперенісбудь-якуопераціюменше 2-3тижнів тому.

В тренді
"З вівторка чоловік попрощався з сім'єю і згорів за тиждень" – дружина медика, який помер від коронавірусу на ЛьвівщиніМашина: "втомлений водій- гіршеп'яного"   За все,щовідбуваєтьсяв дорозі,відповідаєводій.Тому,готуючиавтомобільвдорогу,крім перевіркийогосправності,візьмітьз собою: 3-5лводи,політрумасла,тосолаі гальмівноїрідини,"аварійну"каніструзбензином(20літрів) ілійку,щобзалитипаливовбензобак.

Такожзнадоблятьсяскотч,шпагат,дріт,ніж,саперналопатка.Якщозабулилійку,можназробитиодноразову:з пластиковоїпляшкидляводи ішматкакартону,згорнутоговтрубку,з'єднанихскотчем.

   У подорожівибирайтегарне покриттядороги,навітьякщоцей шляхдовший:такви заощадитебензинізбережітьходовуавтомобіляі власнісили.

   Відчувшивтому,зупинітьавтомобіль у безпечномумісці івідпочиньтехочабпівгодини.Не дармаавтомобілістикажуть:"Втомленийводій- гіршеп'яного".

   Незаправляйтесядешевимбензиномнаневідомихвамзаправках: єризикугробитимотор(особливоіномарки).Кращезалийтерезервз каністри.Запаспоповните,доїхавшидобрендовоїАЗС.


   Не купуйтепродукти,якість якихвине можетеперевіритивізуально,особливо зрук.Не можна братирибу,втому числі ісушену,м'ясота молокопродукти.Можна -фруктиіовочі.

РекламаАвтобус: ліки, водаігазета   Екскурсійніавтотуриприпускаютьтриваліпішіекскурсії,тому відмовтесявідшльопанцівна користьзакритого взуття(можнанатертиноги).

   Всалонвізьмітьлегкувітровку,панамкуабокосинкузкозирком,і обов'язково -ручнупоклажу: кращерюкзачок,вякому зберігатимутьсягроші,документи,телефон,фотоапаратта іншігаджети.

Такожбажаномативньомуліки (знеболювальне, жарознижувальне,віддіареї,пластирі зподушечкою),зонт,пляшкумінералки,вологісерветки,газету зісканвордамиіручку.Носітьречі з собою,якщоїдетепоодинці:проситисусідівдоглянутизаречаминенадійно,аджевониза вашупоклажуне відповідають.

   Нашиюнадіньтеподушку-"бублик"(коштує30-35грн, продаєтьсяу відділахтуристичногоспорядження):вонапом'якшитьтряскув дорозі іполіпшитьсонвночі.

   Настоянкахстежте за часомі незапізнюйтесь:автобусможевиїхатибезвас.Запам'ятайтесвогосусідапокріслу:якщопіслязупинкиавтобусрушає,айого немає -піднімайтетривогу.Ценазивається"туристичнасолідарність".

  Не їжтебагатов дорозіі непийтебагато:можливіпроблемифізіологічногохарактеру,дляяких "потужності"туалетувавтобусіможе невистачити.[LINKED_ARTS]

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти