Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

Як влада збирається рятувати українців взимку від холоду і що з цього вийде

14 серпня 2014, 11:10

Христина Коновалова, Олександр Панченко

Міненерго і "Нафтогаз" обіцяють накопичити 18 млрд газу в підземних сховищах. Експерти кажуть, що цього мало, доведеться докуповувати у Росії або мерзнути

/ Фото: Григорій Салай

Україназможепережитизимув теплі,незважаючинавідсутністьзакупівельгазу у "Газпрому"(миприпиниликупувати газ уРФтримісяці тому.-Авт.).За даними"Укртрансгазу"(підрозділ"Нафтогазу".-Авт.),уПСГна11 серпнязакачано15,128 млрдкуб.мгазу -приблизнополовинаїхємності.

Закачуванняйдезарахуноквласного видобутку,аще до8 млнкубівна добумиотримуємопо реверсуз Європи.У вереснітакожповиненпочатидіятисловацькакоридор"Вояни-Ужгород",за яким мибудемоотримувати ще27 млнкуб.мгазу на добу.За словамиміністраенергетикиЮріяПродана,вжезавтрапо ньомупочнетьсятестовапрокачка,і стане зрозуміло,скількиреальногазу можнабезпечнотранспортувативУкраїнуз Європи.

Якщовсереверснікоридорибудутьпрацювати в повнусилу,то до 1листопада Україназможенакопичитивсховищах18 млрдкуб.м:цього вистачить,щоббатареївзимкубулитеплими.

ВПРИТУЛ.За словамидиректораенергопрограммЦентрусвітової економіки іміжнароднихвідносинНАНУВалентинаЗемлянського,назимуУкраїніпотрібно хочаб20 млрдкубів."Мизможемозабезпечитибезперебійнийтранзитгазудо Європивзимку,аледоведетьсякупуватищомісяцяще не менше2 млрдкуб.м.Де миїхвізьмемоі почому- питання,аджереверстакихобсягівне дасть(миможемозакачатиблизько800 млнкубівгазу на місяць.-Авт.).Не виключаю,що якщозимабуде суворою,влада піденанесанкціонованийвідбіртранзитногогазу -щоб недопуститихолодіввквартирах.Аледумаю,що до цього недійде:післявиборівдо ВРвжовтніі "замирення"вДонбасіпереговори"Нафтогазу" з "Газпромом"про постачання російськогогазупоновляться.Івжевгрудні мизновубудемокупуватипаливо уРФ",-прогнозуєЗемлянський.

ЕкспертДмитроМаруничвважає,що 18-19млрдкуб.мгазунамдостатньо,такяк великіпідприємства, які споживаютьімпортнийгаз,заразособливо непрацюють."Металургійнікомбінати,аособливохімзаводи, знаходятьсянаСходікраїни.Ічерез триваючівійськовихдійабо працюютьне на повнупотужність, абопростоюють,-говоритьМарунич.ПолітологВолодимирФесенковпевнений,що газовіпереговори зРФпоновлятьсянезабаромпіслявиборів:"Вони,швидше за все,будутьтристоронніми,за участюпредставниківЄС.Росіяж незацікавленавтрачатинашринокгазу.Щостосується ціни,товонаможебутипогодженанарівні $380-400".

ЦІНА.У липні,за данимиекспертів,1000"кубів"Єврогазуобійшлися"Нафтогазу"в $358(нагадаємо,"Газпром"пропонувавпаливопо $500)."Минулої зимивартістьгазунаєвропейськихспотовихринках(негайніпоставки)була $400-450бездоставки($25-30)",- упевненийЗемлянський.Маруничж говорить,що заразвЄСспоживаютьменше -економлять.Тому цінивпали:"Взимкуочікуюне більше $400".

[LINKED_ARTS]

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...