Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

Відповідальність за утилізацію батарейок: у Кабміні повідомили про ієрархію поводження з відходами

1 жовтня 2019, 03:38

Кабмін планує ввести відповідальність виробника за утилізацію відпрацьованих акумуляторів і батарейок

Кабінет міністрів України планує підготувати пакет законів для введення ієрархії операцій поводження з відходами, розширеної відповідальності виробника і принципу "забруднювач платить" на основі регламентуючих директив ЄС в межах боротьби з проблемою накопичення сміття.

Про це повідомляється в програмі уряду.

Так, Мінекоенерго і уряд планують підготувати пакет законів для введення ієрархії операцій поводження з відходами, яка передбачає використання вторинних матеріалів як сировину.

Ще однією ініціативою уряду є введення розширеної відповідальності виробника, відповідно до якої він бере на себе відповідальність за утилізацію продуктів, що виробляються, а також принципу "забруднювач платить", який передбачає, що підприємства, які здійснюють негативний вплив на навколишнє середовище, мусять нести витрати зі здійснення заходів для компенсації екологічного збитку.

Окремо зазначено, що Кабмін планує ввести відповідальність виробника за утилізацію відпрацьованих акумуляторів і батарей, відходів електричного та електронного обладнання.

Реклама

"Визначимо також перелік відходів, перелік найкращих доступних технологій операцій поводження з відходами, введемо систему ефективних екологічних податків, які будуть стимулювати запобігання утворенню відходів і зроблять поховання максимально економічно невигідними", – наголошується в документі.

Згідно з програмою, Кабмін має намір створити електронну систему здійснення дозвільних процедур у сфері поводження з відходами. Згідно з планами уряду, вона забезпечить видачу дозволів для здійснення операцій поводження з відходами, надання декларацій про відходи, зберігання звітності від суб'єктів господарювання та інформаційно-реєстраційних документів в цій сфері.

"Наповнимо реєстр незаконних звалищ і полігонів, структуруючи порушення на відповідних об'єктах, істотно збільшимо екологічний податок на захоронення відходів, що сприятиме іншим способам поводження з відходами, зокрема повторному використанню, переробці, утилізації, і направимо його на фінансування рекультивації екологічно небезпечних звалищ", – йдеться у документі.

В тренді
Українців з Уханя везуть до "Нових Санжар": що відомо про санаторій

Уряд планує посилити відповідальність за несанкціоноване поводження з відходами.

Показниками ефективності в документі визначили зростання кількості українців, які сортують сміття, збільшення повторного використання і переробки відходів, зниження поховання відходів на 30% (зокрема побутових – на 50%) і зростання утилізації відходів разом з виробництвом енергії до 2 млн тонн (зокрема побутових – до 1 млн тонн).

У частині Мінтериторій програма містить цілі збільшення частки перероблених побутових відходів з 3% до 15% і розширення до 90% кількості населених пунктів, в яких процес роздільного збору та переробки побутових відходів здійснюється за участю "розширеної відповідальності виробника товарної продукції в упаковці".

Передбачається на законодавчому рівні забезпечити економічні стимули для залучення інвестицій в інфраструктуру поводження з відходами та забезпечити правові механізми укладання договорів з учасниками ринку, які містять гарантії повернення інвестицій.

Нагадаємо, що раніше уряд представив програму дій.

Також на сайті з'явилися завдання, що стоять перед кожним міністром уряду.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...