Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

Школярам вручили президентські стипендії: що придумали вундеркінди

13 листопада 2016, 08:00

Ілля Требор

Учнів з усієї України нагородили за наукові праці по роботах, екології та медицині

Юлія і Юрій. Картою забруднення Маріуполя здивували відділ екології

Юлія і Юрій. Картою забруднення Маріуполя здивували відділ екології / Фото: Анатолiй Бойко

Майже300українськихвундеркіндівотрималивп'ятницюпрезидентськістипендіїзасвоюнауковудіяльністьіперемогуволімпіадах."Сегодня"поспілкуваласязістипендіатамитадізналася,яку користьпринесутьїхвинаходи.

РОБОТИ І ЕКОЛОГІЯ.УпершомукорпусіНТУУКПІзібралися270одинадцятикласниківз усієї країни.Середних-120переможціввсеукраїнськогоконкурсуМалоїакадеміїнаукіще150переможцівукраїнськихолімпіад.Протягомрокукожномузнихдержавабудеплатитистипендіюв1243грн.Грошізапершітримісяцінавчальногорокувженарахованінакарткишколярів.ЗасловамипрезидентаМАНСтаніславаДовгого,цестимулдляхлопцівпродовжуватисвоюнауковудіяльність.Вона,до речі,не обмежуєтьсяабстрактнимидослідамиірозрахунками.

Наприклад,учень11класуоднієїзкиївськихгімназійДанилоСемеракрозробивунікальнуплатформудлядомашніхроботів."Уякийсьмоментуменез'явилосябажаннязробитищоськориснедлясуспільства.Ітакякязахоплююсяробототехнікою,вирішиврозвиватисявцьомунапрямку,-розповідаєвін.-Розробивуніверсальнуплатформудляроботів,набазіякоїможнастворитиприбиральникаподомуабомийникапосуду".

Реклама

А ось учні з Маріуполя Юрій Паша і Юлія Одовенко заговорили про екологію. Так, молода людина розробив технологію добрива пшеничних полів бактеріями. "Орні землі знаходяться близько до Азовського моря, і зайві добрива потрапляють туди. Через них цвітуть водорості, які заважають розвиватися популяції риб", – пояснює корисність своєї роботи він. У свою чергу Юлія розробила спосіб визначення рівня забруднення повітря за допомогою сосен. "У нас в Маріуполі всього одна пересувна лабораторія. І ми з'ясували, що можна зрозуміти, наскільки повітря брудне, по змінах хвойних голок", – розповіла вона нам. Їх науковий керівник В'ячеслав Панамарчук визнається, що під час написання робіт його учні засиджувалися так довго, що їх доводилося розвозити на таксі: "Але підсумок перевершив всі очікування – ми створили карту забруднення всього міста, чим вразили відділ екології міськради".

В тренді
Кількість інфікованих коронавірусом в Україні зросла до 475

ВПРОВАДЖЕННЯ.Міністр освіти Лілія Гриневич зізнається: для того, щоб впровадити в життя проекти школярів, потрібні великі інвестиції: "Дуже часто роботи патентують, але для того, щоб їх ввести в серійне виробництво, необхідні великі гроші. Сьогодні вітчизняний бізнес недостатньо приділяє уваги цьому питанню. його потрібно стимулювати впроваджувати ці дослідження в життя". У свою чергу Станіслав Довгий розповів, що близько десятка винаходів минулих етапів вже сьогодні використовуються в нашій армії. Зокрема, він розповів про бездимну грубку і спеціальні ноші для фронту.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...