Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

Україна створює ракетний щит

3 квітня 2016, 08:00

Ігор Ветров

Проведено випробування першої нашої керованої ракети. Експерти: потрібні нові розробки

Перша спроба виявилась успішною. Нову українську ракету випробували дуже вдало

Перша спроба виявилась успішною. Нову українську ракету випробували дуже вдало

Україна почала вогневі випробування нових ракет власного виробництва. 22 березня був проведений вдалий пробний запуск керованої ракети з платформи реактивної системи залпового вогню "Смерч". Пізніше експерти уточнили, що мова йде про випробування ракет проекту "Вільха", з особливою системою наведення, розробленою в київському конструкторському бюро "Луч". Параметри ракет проекту "Вільха" засекречені, проте експерти вважають, що завдяки їм Україна зможе частково вирішити проблему заміщення старого радянського оперативно-тактичного комплексу "Точка-У", поки що є найбільш далекобійним засобом поразки збройних сил.

ВДАЛІ ВИПРОБУВАННЯ.Про необхідністьналагодитивУкраїніповнийциклвиробництваракетібоєприпасівпрезидентПетроПорошенкозаявивщевкінці січняназасіданніРадинацбезпекиіоборони.ГлавадержавидоручивприплануваннідержавногооборонногозамовленнязабезпечитизакупівлюдляСухопутнихвійськЗСУракетногоозброєнняпроекту"Вільха",атакожкомплексівкрилатихракетнаосновітехнічнихрішеньпроекту"Нептун".

22 березня наодному зполігонівпройшливипробуванняновоїракетиукраїнськоговиробництва."Сьогоднішнійпускпродемонстрував,щоракетаповністювиконалапланове завданняіпотрапилаточновнаміченуплоща",-заявивпіслястрільбОлександрТурчинов,якийкурируєреалізаціюнаціональнихракетнихпрограмібув присутнійнавипробуваннях.

ЗасловамиТурчинова,українськаракетакерована,щодозволяєзначнопідвищитиефективністьїївикористання.СекретарРНБОповідомив,щовченііконструкториотримализавданнязабезпечитивиробництвовітчизнянихбойовихракетбезвикористаннякомплектуючихзРосійськоїФедерації,ізцим завданнямвпоралися."Миготуємодо виробництвапотужнііефективніракети,якібудутьзахищатинашукраїну",-підкресливТурчинов,зазначивши,щоукраїнськаоборонкамаєвсвоємузапасіщеракетніпроекти.

1d042ca98b18de45e70329fdc83b1be3_1__

Комплекс"Точка-У".Дістався у спадоквідСРСРівжезастарів

Відзначимо,щощев 2006 роціРНБОухваливрішенняпро створеннябагатофункціональногоракетногокомплексу"Сапсан".Найогорозробкубуловиділенофінансуванняіукладено договірздніпропетровськимКБ"Південне".Роботизі створеннякомплексупланувалосязавершитив 2015 році,протедаліескізусправа не пішла,ав 2013 роціпроектбуввзагалізаморожений.

Реклама

Представники РНБО не уточнили, яка саме ракета була випробувана 22 березня, однак буквально на наступний день російські військові експерти з Центру аналізу стратегій і технологій (ЦАСТ) прийшли до висновку, що мова може йти про проект "Вільха", який запускався з машини, на якій розміщується реактивна система залпового вогню (РСЗВ) "Смерч". "З урахуванням наявної інформації і того, що пуск був проведений з самохідної пускової установки на колісному шасі МАЗ-543, можна зробити висновок, що було проведено перше випробування 300-мм коригувальної (з використанням системи GPS) ракети "Вільха" для використання з РСЗВ "Смерч", – вказується в блозі ЦАСТ.

Тамжейдеться,щорозробку"Вільхи"ведеКБ"Південне",асистемууправліннястворюєКиївське конструкторськебюро"Луч"."Можнаприпустити,щодлявипробувальногопуску22березнявикористовуваласяштатнаракетаРСЗВ "Смерч" звстановленимновимвідсікомуправління,розробленимвДККБ "Луч",-сказалиросійськіфахівці.

Реактивнасистемазалповоговогню"Смерч"буластворенавСРСРіексплуатуєтьсяз 1987 року.ЦенайбільшпотужнаРСЗВ,якувстиглирозробитидлярадянськоїармії.НашасівантажногоавтомобіляМАЗ-543встановлюються12напрямних,якізаряджаються300-ммнекерованимиракетами,здатнимиоднимзалпомвражатиціліза площаминавідстанідо90км.ЯкпоясниввійськовийекспертЮрійПовх,залпРСЗВ"Смерч"приблизноможна порівнятиздієюдеякихоперативно-тактичнихракетнихкомплексів(ОТРК).

УрозпорядженніВСУєОТРК"Точка-У",здатнийстрілятикерованимиракетаминавідстаньдо120км.Однак"Точка-У"булаприйнятанаозброєннявСРСРщев1975 році.

В тренді
Україну зачепить новий циклон Zehra: погода знову зміниться

Засловамидиректораінформаційно-консалтинговоїкомпаніїDefence ExpressСергіяЗгурця,бойовімашини,якіексплуатуютьсяукраїнською армією,вжепрактичновичерпалисвійресурс."Проект("Вільха".-Авт.)є вкрай необхіднимчерез старіння "Точки-У".Вінвирішуєцюпроблему,щонайменше,зточкизорудальностідії,оскільки"Точка"-єдинийнашсухопутнийракетнийкомплекс"далекоїруки".Всі іншізасоби ураженняукраїнськоїсистемидіютьнадальностіблизько30км",-пояснивЗгурець.

Зайогословами,впроекті"Вільха",середусього іншого,вирішеназадачавикористанняукраїнськогоракетногопалива,атакожзастосуванняунікальноїсистемиуправління,яка,всупереч висновкамросійськихфахівців,орієнтованане тількинаGPS."Ракетапотрапилаврозрахунковузону,щодляпершогопускудужедобре.Якщочесно,тояздивований,щовище керівництвобуло присутнєнапершомузапуску,якінерідкозакінчуються невдачею",-пояснивСергійЗгурець.

Реклама

bm-30-21_1__

РСЗВ"Смерч".НайбільшпотужнаРСЗВ,наявнавросійськійіукраїнськійармії

ЗАКОРДОННІ АНАЛОГИ.Реактивні системи залпового вогню з керованими високоточними ракетами використовуються і в інших арміях світу. Наприклад, на озброєнні армії США є система HIMARS (High Mobility Artillery Rocket System), яка встановлена на колісне шасі і може заряджатися 6-ма ракетами, в тому числі керованими снарядами MRLS, які наводяться на ціль за допомогою GPS. А в Китаї розроблена супердальнобійна РСЗВ WS-2D з дальністю дії до 400 км. WS-2D також оснащується керованою ракетою. Пускова установка WS-2D може нести від шести до дев'яти напрямних, які заряджаються реактивними снарядами калібру 425 мм.

ЯкпояснивЮрійПовх,російськасторонатакожпокращуєсвоїРСЗВ.ЯкіЗСУ,арміяРФотрималапіслярозпадуСРСРтри видиРСЗВ"Град","Ураган"і"Смерч".НаїхбазібулистворенівдосконаленіРСЗВсистеми"Торнадо"зпідвищеноюдальністюдії."Увипадку з "Градом" дальністьураженнявдалосязбільшитиз20до40км,аввідношенні"Смерча"росіянистверджують,щовінвжеможезакидатиснарядинавідстаньдо120км",-пояснивПовх.

Експерт підкреслив, що українська сторона пішла по шляху не збільшення дальності, а підвищення точності пострілу, що також є важливим кроком вперед, бо існуючі "некеровані" РСЗВ страшні тільки для незахищених цілей. "Якщо піхота сховалася в бліндажах, то ефективність РСЗВ досить низька. Під час війни на Донбасі росіянам вдалося вдало використовувати РСЗВ під Зеленопіллям, 11 липня 2014 року, проти української піхоти, яка вільно стала в полі табором. Втрати наших були дуже великі, особливо в техніці", – пояснив Юрій Повх.

Експерт з питань ВПК, колишній заступник гендиректора держконцерну "Укроборонпром" Максим Глущенко зазначив, що параметри проекту "Вільха" засекречені, але швидка реакція російських фахівців на випробування говорить про те, що українські конструктори – на вірному шляху. "Конструкторське бюро "Луч" має хороші напрацювання. Широко відомі їх протитанкові керовані ракети "Стугна", Falarick, "Комбат". А КБ "Південне" прославилося на весь світ розробкою балістичної ракети "Сатана". Запорізьке підприємство "Мотор Січ" має двигуни для подібних ракет, платформи під які пропонує український КрАЗ. Керівництво нашого ОПК ще в минулому році рапортувало, що заміна російських комплектуючих для українських ракет знайдена. Залишається сподіватися, що від слів наші чиновники від оборонки дійсно перейшли до справи", – сказав Глущенко. На його думку, проект "Вільха" буде завершено до кінця 2016 – початку 2017 року.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...