Українські урологи провели незвичайну операцію

25 квітня 2019, 10:17

Актуально

В Україні вперше провели урологічну операцію з використанням високоточної апаратури. Пацієнтом стала дитина, якій виповнився лише рік

Українські лікарі провели операцію, під час якої використовували хірургічний мікроскоп. У той же день про те, як пройшла операція, нам розповів Максим Пономаренко, уролог, хірург медичної мережі "Добробут".

Щоб зменшити ризики

Мікрохірургія уретри та зовнішніх статевих органів проводилася в медичній клініці "Добробут". Пацієнтом стала однорічна дитина. У хлопчика була гіпоспадія – порок розвитку сечовипускального каналу, стовбурова форма, з викривленням статевого члена.

Гіпоспадія у новонароджених – відносно часте явище. За статистикою, ця аномалія зустрічається з частотою 1 на 125 новонароджених хлопчиків, і будь-яка форма захворювання вимагає обов’язкового хірургічного лікування.

Хірургічну корекцію гіпоспадії українські лікарі роблять вже не перший рік. Але в цьому випадку під час операції використовувалися оптичні прилади. Це дало можливість поліпшити післяопераційний результат: скоротити термін відновлення, досягти високого косметичного ефекту, а також зменшити ризик ускладнень. Адже, на жаль, статистика успішності проведених операцій не стовідсоткова. Застосування нової для України методики за точністю можна порівняти з мікрохірургією ока, тільки в цьому випадку вона проводилася на уретрі та зовнішніх статевих органах.

Досвід американських колег

Такі операції самі по собі дуже складні, в усьому світі доволі часто після них виникає безліч ускладнень. А використання оптичних приладів дає змогу їх мінімізувати. "Цю методику було представлено ​​на медичному з’їзді в жовтні минулого року в Німеччині, – розповів Максим Пономаренко. – Під час однієї з доповідей американський лікар розповів, що для хірургії уретри він використовував високоточну апаратуру. Потім поділився своїми результатами. За його словами, ускладнень після такої операції майже немає. Тому ми теж вирішили впровадити в нашу практику мікроскоп".

Максим Пономаренко

Максим Пономаренко

У результаті лікарі медичної мережі "Добробут" стали першовідкривачами в Україні, провівши мікрохірургію уретри та зовнішніх статевих органів з використанням оптичних приладів. Нова технологія дала змогу працювати із 30-разовим збільшенням, а не три- або п’ятиразовим, як раніше.

Як пройшла операція?

Операція тривала 2,5 години. Але слід врахувати, що це була мікрохірургія, яка вимагає ще більш ювелірної роботи, ніж у разі звичайного лікування. "Тобто в даному випадку були геть інші рухи рук, зовсім інше сприйняття тканин і абсолютно інша візуалізація, – пояснив Максим Пономаренко. – Таке враження, що ти працюєш з чимось великим, але насправді воно дуже маленьке". І хоча оптичні прилади вперше було використано у практиці, жодних складнощів не виникло. Найголовніше – мали звикнути очі. Проте оскільки операції передувало багато годин тренувань, лікарі змогли успішно повторити досвід американського колеги".

Під час операції урологи виконали уретропластику, тобто формування уретри, і випрямлення статевого члена.

У стаціонарі дитина проведе добу. Для реабілітації знадобиться, імовірно, сім днів амбулаторного перебування та постійний моніторинг вже на поліклінічному прийомі.

Ігор Висоцький

Ігор Висоцький

"Хірургія – одна з найбільш передових галузей в медицині, і саме вона розвивається найшвидше. Навички, отримані під час мікрохірургії уретри та зовнішніх статевих органів хлопчика, дадуть нам можливість використовувати високоточну апаратуру для всіх наступних пацієнтів. А новий досвід виводить хірургічні операції в урології на якісно новий рівень", – сказав Ігор Висоцький, керівник дитячої хірургічної служби ММ "Добробут". І додав: "Дитячі урологи в "Добробуті" роблять ставку на малотравматичне хірургічне лікування. І завдяки отриманому досвіду ми зробили ще один крок до того, щоб наші маленькі пацієнти якомога менше часу проводили в лікарні".

Будьте здорові!

Мережа медичних клінік "Добробут"

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти