Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

Охорона здоров'я в кишені: як смартфони будуть попереджати хвороби

25 листопада 2018, 07:26

Віталій Андронік

Піонерами можуть стати США - рік тому там ухвалили план розвитку цифрового здоров'я

Фото: pixabay.com

Фото: pixabay.com

Охорона здоров'япотихенькупереміщаєтьсявсмартфон.Пульс,частотадихання,тискітемпературатіла,рівеньцукрувкрові.Всецеможутьвідстежуватимобільнітехнології:якщопоказникине внормі-порадо лікаря.Деякігаджетиобіцяютьпопередитипро інсультзакількагодин.Такіпристроїабокріплятьсядо тіла,абоносятьсяякбраслетабогодинник,авсі показникиздоров'явідображаютьсячерездодатоквсмартфоні.

ВсеразомцеотрималоназвуmHealth-"мобільнездоров'я"
.

Як працює мобільне здоров'я

Електрокардіограмаза10секунднасмартфоні.Ащепульс,частотаіглибинадиханняітемпература.Всецевимірюєневеликий пристрій Cardiomo, який кріпитисяпідгруди.Всіданіпостійнопередаютьсянасмартфон.Якщораптомякісьпоказникине внормі,Cardiomoдаєпораду, якнормалізуватисвій стан,наприклад,відпочити.Якщостан критичний,пристрійпроситьзвернутисядо лікаря,аінформаціяпроздоров'ялюдинивідправляєтьсяродичам.

"Одного разу я подзвонив мамі. Вона поскаржилася, що у неї третій день болить голова, не може встати з ліжка і їй погано. Я запитав, що ж ти мені не подзвонила, не сказала. Каже, не хотіла мене відволікати. Це мене засмутило, і тоді я подумав про пристрій, що знімає медичну інформацію і показує її в зрозумілій формі через додаток на смартфоні. У підсумку ми зробили Cardiomo. Це пристрій, який знімає в високій якості кардіограму, частоту дихання, температуру шкіри і показує на смартфоні. Головне, що він передає динаміку. Наприклад, якщо пристрій бачить, що пульс не такий, як завжди, то він порівнює ЕКГ і дає пораду, як нормалізувати пульс, або рекомендує звернутися до лікаря. Не менш важливо, якщо щось не так, то рідні отримають push-повідомлення на свої мобільні", – розповідає Роман Бєлкін, співзасновник стартапу Cardiomo.

СімейнийлікарЮрійБиковвважаєподібніпристроїхорошимспособомдлясамоконтролюздоров'я.Однакне впевненийвїхточності.

hub4.0Фото: cardiomo.com

"Частобачуназап'ястяхпацієнтівфітнес-браслетиаборозумнийгодинник.Цедобре, якщовонистежатьзасвоєю активністю,досягаютьпоставленоїмети.Якщо,наприклад,людинапомітить,щотискабопульсвищенорми,іприйдедо мене,ябудутількирадий,щовона звернулаувагунасвоєздоров'я.Однак,всвоємукабінетіяне ставвіритипоказникамитиску,якіпокажегаджет",-зазначаєБиков

Майбутнє гаджетів для здоров'я

Охорона здоров'явсебільшебудепов'язанозмобільнимитехнологіями.МайбутнійетапрозвиткуРоманБєлкінназиваєHealth3.0.Наприклад,ранішелюдинадовірявсвоєздоров'ялікувальному закладуілікарям-тількимедикимоглирозшифруватирезультатидіагностики.Пацієнтне розумів,щозним,апросторобивте,щоговорять-пивякісьтаблеткиаборобивякісьпроцедури.

ЗаразмивженаетапіHealth2.0-здоров'япацієнтаспостерігаєодин лікар-сімейнийлікар,якийв разі потребиможенаправитидоспеціалізованого лікаря.

"Health3.0замикаєвсеконкретноналюдину,відякоїізалежитьїїздоров'я.Алещобвонарозуміла,щоробитьтак,ащоне так.Спочаткуз'явилисяфітнес-трекери,колилюдинаможестежитизасвоєю активністю.Потімбільшскладніпристрої,що вимірюютьпульс,тиск,ЕКГ",-зазначаєБєлкін.

В тренді
Дощі, мокрий сніг і заморозки: українців попередили про зміну погоди

Сьогоднідлязавантаженнядоступні325 тисячмобільнихдодатківдляздоров'я.Половиназнихсинхронізуєтьсязіншимигаджетами,наприклад,фітнес-браслетами,відзначаєтьсявдослідженніResearch2Guidance.Такихпрограмкористувачівсвітізавантажили3,7 млрдразів.Аленемаєжодногокритеріюїхефективностіабовідбору.

Піонерами можуть стати США. Рік тому в штатах прийняли план розвитку цифрового здоров'я. В Америці додатки серйозно розглядають як інструмент для поліпшення громадського здоров'я. Наприклад, для боротьби із зайвою вагою, серцево-судинними захворюваннями. А FDA – Управління за якістю продуктів і медикаментів – веде перевірку ефективності гаджетів і видає рекомендації по їх використанню. Нещодавно FDA дозволило використовувати в медичних цілях перший безін'єкційний глюкометр FreeStyle Libre для діабетиків. Пристрій дає можливість не здавати кров під час вимірювання рівня глюкози в крові – а перевіряти його треба після кожного прийому їжі. Також FDA видало інструкцію з використання Apple Watch в медичних цілях.

dashboardФото: cardiomo.com

ВЄвропінатлістаріннянаселенняізбільшеннявитратнаохорону здоров'ятакожбачатьпотенціалвmHealth.

Рішення mHealth можуть допомогти виявити розвиток хронічних станів на ранній стадії через самооцінку і дистанційну діагностику і сприятимуть вчасному втручанню. Увага до профілактики може поліпшити якість життя людей і навіть збільшити тривалість життя шляхом пошуку нових способів просування "здорової поведінки", йдеться в "Зеленій книзі мобільного здоров'я" Єврокомісії.

За прогнозами mHealth Economics, на цифровому ринку охорони здоров'я буде з'являтися все більше технологічних рішень для діабетиків. За дебетом слідують "ожиріння" і "депресія".

Однак в найближчому майбутньому персональна електроніка навряд чи замінить медичне обладнання, вважає Сергій Мітяєв, співзасновник і креативний директор Gagadget. У той же час, регулярне її використання може служити засобом спостереження і запобігання серйозних наслідків для здоров'я
.

"Головна проблема охорони здоров'я полягає в тому, що пацієнти звертаються до лікаря, коли вже все "запущено". Сучасні трекери вже з хорошою достовірністю вміють рахувати пульс. Новий годинник Apple дозволяють вимірювати ЕКГ. В майбутньому таких пристроїв з'явиться ще більше. Їх головне призначення – постійно моніторити показники і повідомляти (спочатку користувачеві, а в майбутньому і лікареві), коли вони виходять за рамки норми. Сучасні клініки вже неможливі без комп'ютерів. Всі лікарі використовують Viber, через який можна відправляти файли (результати моніторингу, аналізів і так далі)", – відзначає Мітяєв.

Нагадаємо, раніше сайт "Сегодня" розповідав, скільки українців станом на початок листопада 2018 року вже підписали декларації з сімейними лікарями.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...