Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

Трильйони доларів і десятки загиблих солдатів: у що обійшлася США війна в Сирії

22 грудня 2018, 08:19

Трамп заявляє, що Америка перемогла ІД на окремо взятій території

Фото: AFP

Фото: AFP

19грудня сталовідомо,щовійська СШАзалишаютьСирію:Трампнаказавповернутисолдатівдодому. ПрезидентСШАвважає,щомісіяамериканськихвійськовихвСиріїзавершена-терористиповалені.

"МиперемоглиІДвСирії,щовперіодмогопрезидентствабулоєдиноюпричиноюдлянастамперебувати",-написавгосподарБілого домунасвоїй сторінцівTwitter.

__05_01

ПізнішеТрамппояснивсвоюпозицію.На думкупрезидентаСША,сирійськакампаніяне вартаресурсів,яківитрачаютьсянанеїзамериканськогобюджету.

"СШАхочебутиполіцейськимБлизькогоСходу,не роблячинічого,крімяквитрачаючидорогоцінніжиттяітрильйонидоларівдлязахистутих,хто,вбільшостівипадків,цьогонавітьне оцінить?Михочемозалишатисятамзавжди?Прийшлапоранарештііншимвступитивбій",-написавглаваБілого дому.

20грудня прес-секретарБілого домуСараСандерспідтвердилачуткивЗМІ,заявивши,щовійськовийконтингентСполученіШтатівпочавзалишатитериторіюСирії.

"П'ятьроків томуІДбуладужепотужноюінебезпечноюсилоюнаБлизькомуСході,ітеперСполученіШтатиперемоглихаліфат.МипочалиповертативійськаСполученихШтатівдодому,колимипереходимодонаступного етапуцієїкампанії", – сказала вона.

  Міноборони США і сенатори проти

СпівробітникиПентагонунегативнопоставилисядопланупрезидентаСШАДональдаТрампаповністювивестиамериканськихвійськовихзСиріїінамагалисявплинутинайогорішення.

"Вонизапевняли,щотакийкрокзрадитькурдів,якіборолисянастороніамериканськихвійськовихвСиріїітеперможутьстатиоб'єктоматакиз бокуТуреччини",-пишеThe New York Times.

До співробітниківПентагонуприєдналасячастинаамериканських сенаторів , що представляютьобидвіполітичніпартіїкраїни.УлистіпрезидентуСШАДональду Трампувонизакликалийоговідмовитисявідрішенняпро виведенняамериканськихвійськзСирії,томущоподібнийкрокпризведедо посиленняврегіоніпозиційРосіїіІрану.

"Довірадо насз бокунашихпартнерівісоюзниківзменшиться.Мибоїмося,щовиведеннянашихвійськможе спонукатиБашараАсададо того,щоб піти на додатковідії,спрямованіназміцненняйоговлади", – впевнені вони.

Сенаторитакожвпевнені,щовиведення американськихвійськпіденарукуІД.

За неофіційною інформацієюджерелавБілому домі,американськийконтингентвиведутьзСиріїчастинамипротягомдекількохтижнів.

Коментуючиуспіхикампанії,держсекретарСШАМайкПомпеозазначив,щопонад 90%територіїСиріїіоб'єктів,якіранішеконтролювалисяІД,булиунихвідбиті.

Як все починалося

Військова операція США в Сирії почалася 22 вересня 2014 року як частина військової кампанії проти ІД. На той момент в Сирії вже більше трьох років палахкотіла громадянська війна. У березні 2011 року на хвилі "Арабської весни" в країні почалися антиурядові виступи, які вилилися в безлади в різних містах Сирії, а вже влітку того ж року переросли в повномасштабну збройний конфлікт. Основні вимоги опозиції включали відставку президента Башара Асада, скасування діючого з 1962 року режиму надзвичайного стану і проведення в країні демократичних перетворень.

Жорстоке придушення протестів владою призвело до того, що антиурядова опозиція радикалізувалася настільки, що серед антиурядових сил домінуюче положення зайняли ісламісти, а протистояння переросло в громадянську війну. У число найбільш радикальних ісламістів не останнє місце зайняла сумно відоме своєю жорстокістю угруповання ІД.

Кампанія почалася з нічних бомбардувань ВПС США і їх союзників територій, на яких були зосереджені бойовики ІД. Літаки Бахрейну, Йорданії, Катару, Саудівської Аравії і Об'єднаних Арабських Еміратів приєдналися до перших атак на тренувальні табори терористів, розташовані в сирійських провінціях Ракка і Алеппо. Координацію авіаударів взяло на себе Центральне командування збройних сил США. Всього для атаки було вибрано 20 об'єктів, які контролювалися бойовиками ІД.

За 13 місяців нічних нальотів щонайменше 3650 терористів було знищено, в тому числі 3276 бойовиків ІД і 374 члена Аль-Каїди. Число жертв серед мирного населення сирійських провінцій досягло 225 осіб, включаючи 65 дітей і 40 жінок.

У вересні 2015 року на боці урядових військ Башара Асада в війну вступає Російська федерація.

У серпні 2016 року США визнають, що веде військові дії не тільки проти ІД, але також і проти військ Асада
.

  Хімічна атака

Переломниммоментомсталавесна2017 року,коли4 квітня вмістіХан-Шейхуністаласяхімічнаатака,врезультатіякої550 осіботрималисильнеотруєннязарином,а89 осібзагинули(втомучислідіти).З бокуавіаціїурядовихсил  було завдано близько 40 ракетних ударів .

"З6:30мибачилибільшніж40ударів.Кількістьжертвпродовжуєзростатичерез бомбардуванняповсійпровінції",-повідомилимедикизі Спілкимедичнихустанов-коаліціїміжнароднихгуманітарнихагентств,якіпідтримуютьмедустановивСирії.

За іншою інформацією,хімічнаатакасталасяврезультатітого,щоурядовівійськарозбомбилимісцевийхімічнийвійськовийзавод.ЦедалопривідСШАзвинуватитивтому, що відбуваєтьсяРосію:справавтому,щоросійськасторона,яка підтримуєвконфліктісторонуБашараАсада,взяла на себе зобов'язаннязнищитивсі запасихімічної зброївкраїніігарантувалазаборонуїївиробництва.

УвідповідьсилиВМССШАзавдали7квітняпотужнийракетнийударпобазіЕш-ШайратвпровінціїХомс:60крилатихракет"Томагавк"булиспрямованіпротилітаківіінфраструктуритаспорядженіякосколково-фугасними,такікасетнимибоєприпасами.За інформацієюМіноборониСША,59з60ракетвлучили в ціль.Врезультатіударубулознищеновід6до20літаківсирійськихВПСікількаіншихцілей,злітно-посадковасмугаібагато інших об'єктівавіабази.

ПісляракетногоударуРосіяпризупиниладіюмеморандумупро запобіганняінцидентівізабезпеченнібезпекипольотівавіаціївходівійськовоїопераціївСиріїміжвійськовимиРосіїтаСША,що діявз жовтня2015 року.

  Морпіхи проти найманців "Вагнера"

ПротистоянняРосіїтаСШАвСирійськійвійнідосяглопікувлютому2018 року,під часбоюпідХашамом,врайонігазовихродовищвпровінціїДейр-ез-Зор.Тільки 19 квітня2018року сталовідомо,що  російські найманціпровелиатакунаамериканськихвійськовихвСирії. Про цезаявивпомічникдержсекретаряСШАу справахЄвропиіЄвразіїУесМітчелл.

За однієюзверсій,внічз7на 8 лютоговійськаАсаданамагалисязахопитигазопереробнийзавод,якийперебувавпідконтролемопозиційнихсил,підтримуванихСША.Врезультатіамериканськаарміявідповілабільшніжтригодиннимобстріломнападниківзбомбардувальників,вертольотівіартилерійської зброї.

ОфіційніособиСШАдовгоне визнавали,щоамериканськихвійськовихатакувалиросійськінайманці,проте 12квітнядиректорЦРУМайклПомпеозаявивнаслуханняхуСенаті,що"кількатижнів томуросіянизустрілигідногосупротивника"вособіСШАі"парасотень"знихбуливбиті.

За різними джерелами,підХашамомполягловід11до200російськихнайманців(щене менше200поранені),що належалидотакзваноїприватноївійськовоїкомпанії"Вагнер",якупов'язуютьзнаближенимдо Володимира ПутінабізнесменомЄвгеномПригожиним.Іцепри тому,щовРФдіяльністьнайманцівзнаходитьсяпідзабороноюіможекоштувати"солдатові удачі"від7до15років.

Малотого,найманці"Вагнера"брали участьвконфліктівДонбасіз 2014 рокуі,за данимиСБУ,штурмувалиЛуганськийаеропортівбояхпідДебальцевим.Втім, причетність ПВК"Вагнер"до війнинаДонбасі незаперечуєнавітьПутін.

На жаль,виявилося,що  серед знищенихвСиріїнайманцівз"Вагнера"булиіукраїнськігромадяни(колишнібойовики "ЛДНР").

"ВСБУєінформація,щоприформуванніконтингентутакзваноїПВК"Вагнер"для направленнядо СиріїокремугрупуосібстановилисамевихідцізУкраїни,якіумовноотрималипозначенняякгрупа"Карпати",-заявивкерівникапаратуголовиСБУІгорГуськов.

  Контингент і втрати

За данимина 28 листопада2017 року,чисельністьвійськового контингентуСШАвСиріїсклала1720американськихвійськовослужбовців.ТакіданібулиоприлюдненіЦентромоблікучисельностіособового складуприміністерствіоборониСША.

Також в звіті наводилися цифри і по інших країнах Близького Сходу і Центральної Азії. В Іраку, згідно з опублікованими даними, знаходяться 8992 американських військовослужбовців. В Афганістані – 15282 американських військовослужбовців, а також 1202 цивільних співробітника оборонного відомства.

Що стосується загиблих, то згідно з даними Пентагону, втрати американських збройних сил за 24 місяці війни з ІД склали 19 осіб. Під час так званої "битви за Мосул" – військової операції, яка проводилася з 24 березня 2016 року по 10 липня 2017 року армією уряду Іраку і його союзниками проти ІД, загинули 16 американських військових, ще 27 отримали поранення.

Потрібно відзначити, що США відбулися малою кров'ю. Для порівняння, під час іракської кампанії 2003 року загинули 125 американських військовослужбовців
.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...