Продолжая просмотр сайта, вы соглашаетесь с тем, что ознакомились с обновленной политикой конфиденциальности и соглашаетесь на использование файлов cookie.
Соглашаюсь
Сделать стартовой
27,9
31,67
УКР

Євген Нищук

Актор театру та кіно, громадський діяч, Міністр культури України (2014р.)

Шевченко – містична постать для України

мнение
Шевченко – містична постать для України //smm5.ollcdn.net/img/article/6974/82_main.jpg //smm2.ollcdn.net/img/article/6974/82_tn.jpg Євген Нищук

З великою цікавістю візьму участь у Всеукраїнському уроці Шевченка 9 березня в Українському домі в якості модератора дискусійної платформи за участі відомих українських літераторів, політичних діячів, дослідників творчості Шевченка.

Усе, що в моєму житті пов’язано з Шевченком, завжди супроводжувалося певними містичними збігами. Окрім шкільного та університетського вивчення творчості Тараса Григоровича доля наблизила мене до його образу у театральному вимірі – я грав молодого Шевченка "петербурзького", або, як казав режисер вистави Сергій Проскурня, "фестивального" періоду, тобто до заслання. І у своєму усвідомленні я намагався відтворити його не людиною-монументом, не людиною-пам’ятником, а реальною особою – дуже цікавим, різноплановим, різностороннім. 

У той період Шевченко постав перед великим вибором: будучи досить успішним і заможним, він змушений був або просити своїх покровителів, щоб вони за нього заступилися, і відповідно обіцяти, мовляв, "більше так не буду", або відмовлятися від усього. Він відмовився і вибрав все-таки заслання. І цей вибір з одного боку прирік його на великі муки, страждання і пришвидшив фізичну смерть, а з іншого – увіковічнив його на віки. 

Я також дуже часто задумувався над моментом вибору у той чи інший період, зокрема і в час Революції Гідності також. Більше того, якщо говорити про Майдан, то переломний момент цих драматичних, але історичних подій відбувся дуже близько до дати 9 березня – 200-річчя з Дня народження Тараса Шевченка. Згадайте, коли Віктор Янукович і компанія втекли з країни, – між цими датами усього два тижні. І це не простий збіг! 

Шевченко, який на сцені Майдану був увесь час позаду нас на портреті, у віршах на щитах майданівців – грав роль своєрідного полководця. Доля України містичним образом пов’язана з його особистістю, з певними символами, датами, періодами. Багато подій, які співпадають з днем його народження, смерті, значних сторінок його життя, – завжди пов'язані зі знаковими подіями в Україні: починались визвольні рухи, боротьба українців за власну гідність і свободу. Тарас Шевченко сам та його слово і нині продовжує мати пророчу силу, яка впливає на формування суспільства і нашої нації.

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter
Орфографическая ошибка в тексте:
Послать сообщение об ошибке автору?
Сообщение должно содержать не более 250 символов
Выделите некорректный текст мышкой
Спасибо! Сообщение отправлено.
Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...