Чому росіяни, які переїхали до України, повинні вчити мову

6 Июля 2012, 11:07

Мнение читательницы Сегодня.uа относительно закона о языках

Читательница Сегодня.ua: "Досить уже нав"язувати проросійські думки і староцарські замашки". Фото с сайта nastol.com.ua
Читательница Сегодня.ua: "Досить уже нав"язувати проросійські думки і староцарські замашки". Фото с сайта nastol.com.ua

Кожна країна, яка має суверенітет, повинна мати свою мову, адже це приналежність народу. Україна – не виключення. Всі балачки та заявки про те, що російська має бути другою державною через те, що в Україні проживає велика кількість росіян – пусте. Якщо міркувати таким чином, тоді кожна країна має приймати закони про кілька державних мов, особливо це стосується Європи, де кількість ентнічних іноземців дуже велика. Кожен має право розмовляти мовою, яка йому рідніша до душі, але будь ласка, не потрібно втручатися в те, що творилося роками та історією. Якщо у світі ми називаємося українцями, якщо на карті існує така країна, з другою по милозвучності мовою в світі, то будьте ласкаві хоча б не паплюжити її державний смисл. Інакше який сенс мати власну територію, конституцію, суверенітет, прапор, гімн та інші державні атрибути без підтримання головної ознаки – засобу спілкування?

Мене взагалі обурює таке ставлення політиків. Хочу навести реальний приклад важливості мови в житті народу.

В Туреччині давно існує неформальний розкол населення на турків і курдів. Ці два окремі народи проживають на одній території, мають спільну історію, трагічне минуле. І зараз курдське населення прагне до створення власної невеличкої держави. Вони хочуть не так багато: право називатися самостійним народом, отримати суверенітет, бути признаними в світі, і, найголовніше, право розмовляти рідною мовою! В Туреччині ще кілька років тому було заборонено спілкуватися, слухати музику (!!!) курдською. І люди повстають, борються за своє право вже кілька десятиліть...

То чому ж ми, маючи все вищеперелічене, будучи всесвітньо відомою повноцінною державою, маючи прекрасну багату мову, добровільно її цураємося???

Ще таке питання, особливо до тих, хто заявляє, що він росіянин, живе в Україні, і "чому я маю стикатися з труднощами мови, коли я її не розумію"? Вибачте, будь ласка, якби Ви переїхали жити до Кореї, скажімо, Ви б і там вимагали прийняття російської як другої державної, тому що не розумієте?

Досить уже нав"язувати ці проросійські думки і староцарські замашки. Будьмо єдиними!

Слава Україні!!!

P.S. для редакції "Сегодня"

Мене цікавить питтання, чому в газеті, відомій на всю Україну і яку читають щоранку, немає випуску українською мовою? Невже теж вплив Росії?(

Материал опубликован без правок редакции. Орфография и стиль автора сохранены.

А что думаете Вы по поводу закона о языках? Свои письма присылайте по адресу mova@segodnya.ua.
<a href="https://www.segodnya.ua/ukr_language/14405397.html">Источник</a>

Вы сейчас просматриваете новость "Чому росіяни, які переїхали до України, повинні вчити мову". Другие Последние новости Украины смотрите в блоке "Последние новости"

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter

Загрузка...