Мы обновили правила сбора и хранения персональных данных

Вы можете ознакомиться c изменениямы в политике конфиденциальности. Нажимая накнопку «Принять» или продолжая пользоваться сайтом, вы соглашаетесь с обновленными правилами и даете разрешение на использование файлов cookie.

Принять

Коктейль "Цнотлива Мері"

25 июня 2012, 10:52

Минулого разу ми говорили про кризу проекту Україна і про те, якою Україна може стати, подолавши цю кризу. Сьогодні – про економічну сторону України майбутнього.

Хочете рецепт коктейлю "Заможна країна"? Інгредієнти наступні: А) сприятливий клімат для інвестицій в інноваційну діяльність; Б) умови, в яких прості люди могли б розкривати свої таланти з економічною вигодою для себе. Автор рецепту – Дарон Аджемоглу, американець турецького походження, лауреат премії John Bates Clark Medal, яка за престижністю поступається тільки Нобелівській.

В обох інгредієнтах цього коктейлю присутня креативність – процес, який не тільки висуває ідеї, але й доводить їх до конкретного практичного результату. Якщо продовжувати аналогію із коктейлями, то креативність – це як алкоголь. Нема горілки – "Кривава мері" стає "Цнотливою": томатний сік по ціні дорогого напою. Мало того, що ви за нього переплачуєте, так він ще, курва, не трансформує реальність, як це робить алкоголь та креативність.

Уявіть собі – ви сидите цілий вечір у гарному барі, де є і гори, і море, і лани широкі, і п'єте "Цнотливу Мері", яку бармен продає вам по ціні "Кривавої". А всю креативність, чи точніше алкоголь висмоктує товсте, жирне, п'яне і тупе створіння – корупція.

Реклама

Як смокче корупція? По-перше, вона вбиває конкуренцію, по-друге, вона збільшує витрати, по-третє, вона зменшує бюджети на реалізацію, по-четверте, вона примушує грішити. Урешті решт, вона метастазами поширюється по всьому суспільству. Люди перестають думати, що можна досягати результату в інший спосіб. Минулого року мене вразила розповідь про те, що в одному з регіонів нормальною практикою є давати хабар в $2500 для того, щоб влаштуватися на роботу із зарплатою в півтори тисячі гривень.

В тренде
"Россияне их угробили": что нужно знать о возвращенных украинских кораблях

В основі корупції лежить психологія. Спеціалісти вважають, що більше грошей прагнуть для того, щоб зменшити рівень внутрішньої тривоги. Хабар – це інфантильний механізм захисту: світ страшний, але гроші дадуть побудувати комфортний кокон. Та фішка в тому, що корупція приводить до зростання тривоги, а кількість грошей на рахунку не захистить від несподіваних поворотів долі. Пригадаймо хоча б Сапармурата Ніязова.

Економіст Дарон Аджемоглу не тільки визначив інгредієнти успішності країн. Він також вказав на те, що їх відсутність – це навмисний план правлячої еліти, яка створила середовище з умовами для збагачення небагатьох за рахунок всієї країни. На його думку, трансформація економічного простору можлива тільки під тиском суспільства. Просто так правлячі еліти не змінять правила гри.

Та чи готове українське суспільство до того, щоб трансформувати середовище? На мою думку – ні. Корупція, про яку йшлося вище, як спосіб легкого вирішення власних проблем – це симптом інфантилізму народу України. А діти не створять нічого хорошого, навіть якщо їм в руки дати засоби, гроші і план дій. Діти не зможуть відстояти власні права, оскільки на них тисне авторитет дорослих. Діти здадуть своє тіло і душу за милі обіцянки і солодкі цукерки. Не кажучи про те, що "Кривава Мері" для них може бути тільки безалкогольною.

Чи є з цієї ситуації вихід? Поміркуємо про це наступного разу.

Читайте самые важные и интересные новости в нашем Telegram

Реклама

Реклама

Новости партнеров

Загрузка...

Новости партнеров

Загрузка...
загрузка...